Fit Mama: trening z wózkiem

Wiele świeżo upieczonych mam marzy o chwili dla siebie. Po zakończonym okresie połogu chcą szybkiego powrotu do formy, bo chcą czuć się dobrze ze swoim ciałem. Jednak znalezienie czasu na trening wśród licznych obowiązków wobec dziecka graniczy z cudem. Dlatego dzisiaj przychodzę z odsieczą. Oto kilka propozycji ćwiczeń, które zrobisz z wykorzystaniem dziecięcego wózka.

P.S. Na końcu tekstu link do filmiku na youtube 🙂

IMG_1149

W każdym ćwiczeniu wykonaj 20 powtórzeń. Łącząc je w całość wyjdzie z tego solidny trening, po którym poczujesz mięśnie 🙂

Rozgrzewka

Każdy trening zaczynamy od rozgrzewki. W tym przypadku wystarczy szybki trucht do pobliskiego parku czy też na boisko, na którym zamierzasz ćwiczyć.

Trening z wózkiem

Wykroki

Wykonujemy tak samo jak klasyczne wykroki bez wózka. Pozycja wyjściowa to złączone nogi. Następnie robimy krok jedną nogą w przód jednocześnie przesuwając wózek do przodu. Wracamy do pozycji wyjściowej cofając wózek.

IMG_1104

IMG_1108

Zakroki

Zasada ta sama co w wykrokach, z tą różnicą, że pierwszy krok wykonujemy w tył, a wracając nie odstawiamy nogi tylko podnosimy do momentu uzyskania kąta prostego w kolanie.

IMG_1102

IMG_1103

Wymachy nogi w tył

Wózek robi tu za punkt podparcia i stabilizuje postawę. Zablokuj koła wózka i złap za uchwyt. Noga na której stoisz powinna być lekko ugięta. Nogą ćwiczoną zrób delikatne wymachy w tył. Wykonaj 20 powtórzeń na każdą stronę.

IMG_1118

IMG_1111

Odwodzenie nogi do boku

Ćwiczenie bardzo podobne do poprzedniego. Różnica jest taka, że tym razem odwodzimy nogi do boku.

IMG_1115

Wspięcia na palce

Ćwiczenie na zgrabne łydki. Wystarczy wspiąć się na palce, wytrzymać chwile w napięciu, a następnie rozluźnić łydki stając na całych stopach.

IMG_1124

IMG_1125

Przysiady

Z wózkiem możesz wykonać każdą formę przysiadów. Sumo squat, 1/2 squat czy też plie. Wybór zależy tylko od nas. Klasyczny pół przysiad pozwoli na uzyskanie zgrabnych i jędrnych pośladków.

IMG_1126

IMG_1127

Stretching

Po każdym zakończonym treningu należy wykonać serie ćwiczeń rozciągających.

Pochylenie się do przodu z wyprostowanymi plecami przyniesie ulgę dla kręgosłupa.

skłon

Z kolei podczas rozciągania mięśni nóg rozciąganie należy wykonać na obie nogi. W każdej pozycji powinniśmy się zatrzymać na co najmniej 30 sekund. Dopiero wtedy nasze mięśnie własciwie odpoczną.

IMG_1139

IMG_1137

IMG_1134

IMG_1135

Miłego treningu! 🙂

P.S. Jeśli wykonacie ten trening koniecznie podzielcie sie ze mną swoimi wrażeniami. Jeśli zaś bedziecie dokumentować go w social media oznaczcie go #trenujezfitnessdorota 🙂

Update: dla osób, które lubią oglądać filmiki wersja nagrana 🙂

 

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s